V Krynici aj na bedni

Po dlhšom čase sme sa rozhodli „stmeliť“ kolektív výjazdom na Festiwal biegow v pohraničnom kúpeľnom meste Krynica a zasúťažiť si či už z pohľadu bežcov v „naj“ disciplíne, maratóne, alebo na polovičnej vzdialenosti, polmaratóne. Každý z účastníkov volil disciplínu so zreteľom prípravy na prvú októbrovú nedeľu, MMM.

A že usporiadatelia volili profil trate pre skutočne zdatných maratóncov, hovorí počet nastúpaných 581 metrov. Keď k tomu pripočítame 24°C a oblohu bez jediného mráčika, nebola to „prechádzka ružovým sadom”.

Okrem toho, že sme sa pretekov zúčastnili pravdepodobne ako najpočetnejší športový klub, O5 BK Furča-Košice, naši členovia sa umiestnili aj na popredných miestach.

Pod hlavičkou klubu štartoval Jožko Čurlej ml., ktorý dokázal dobehnúť v čase 03:13:34, ktorý ho zaradil v celkovom poradí na hodnotné 12.miesto, v svojej kategórii M30-39 na medajlové 3.miesto.

Hneď za nim, na 17.mieste sa umiestnil Miroslav Hric časom 03:22:08, ktorý ho zaradil na 5.miesto v jeho kategórii M30-39.

Obdobne, na 5.mieste, ale v kategórii M60+, časom 03:53:56, sa umiestnil Peter Bačík. Daný výkon ho v celkovom poradí zaradil na 67.miesto.

Pod hranicu štyroch hodín sa dokázal dostať ešte Gabriel Revák. Čas 03:58:38 ho vyniesol na celkové 80.miesto, v jeho kategórii M50-59 mu to stačilo na 15.miesto.

Dosiahnutý čas, 04:03:17, postavil Zlatku Semanovú v kategórii K50-59 na „bedňu“ na najvyšší stupeň, v celkovom poradí žien to znamenalo 8.miesto.

Ďalším štartujúcim pod hlavičkou nášho klubu, v poradí na 105.mieste, v kategórii M50-59 na 21.mieste, bol Rastislav Štenda. Pri tomto pretekárovi je nutné pripomenúť, že dané preteky bral ako prípravu na tohtoročný Spartathlón, ktorý štartuje posledný piatok v septembri. Len pre zaujímavosť, štart je v Aténach, ciel pri soche Leonidas vzdialenej 246 km od miesta štartu. Ak sa mu podarí prekonať danú trať v limite, bude len tretím Košičanom, ktorý to prebehol.

Na peknom 8.mieste sa umiestnil v kategórii M60+, tohtoročný čerstvý šesťdesiatnik, Gabriel Nepko, ktorého čas 04:12:33 mu stačil na 112.miesto v celkovom poradí.

V maratóne farby klubu O5 BK Furča-Košice ešte hájili pretekári Zdeněk Bohuněk, Jozef Lörinc, Imrich Mihok a Janko Mičko.

Na polovičnej trati časom 01:43:43 obsadil v svojej kategórii M50+ 13.miesto, v celkovom poradí 99.miesto, Miloš Jakab.

Na polmaratónskej vzdialenosti súperili pod farbami nášho klubu ešte Martin Mirda, Juraj Fotul a Bea Hromňáková.

Všetkým zúčastneným patrí vďaka za predvedený výkon vzhľadom na profil trate aj teplé počasie.

Odporúčané články

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.