Imrich Mihók dobehol až do neba.
Bežecká komunita košického maratónu smúti za legendou a priateľom

Bežeckú rodinu zasiahla v týchto dňoch smutná správa o úmrtí člena Diamantového klubu Medzinárodného maratónu mieru. Imrich Mihók zomrel vo veku 70 rokov a za tento dlhý čas stihol odbehnúť až 34 maratónov. Prvýkrát sa na štartovaciu čiaru postavil v roku 1988 a naposledy to bolo minulý rok. Bohužiaľ, tentokrát si košický maratón už neodbehne.

Počas svojho života spoznal mnoho priateľov v bežeckej i súkromnej sfére. Niet preto pochýb, že táto strata zasiahla mnohých. Len ťažko hľadajú slová, ktoré by popísali to, čo práve prežívajú.

„Košická bežecká komunita prišla o maratónskeho bežca-vodiča, ktorý pomáhal mnohým prekonať samých seba. Odpočívajte v pokoji Imro,” smúti Jozef. „Večne pozitívne naladený, večný úsmev na tvári, iba takto sme Ťa poznali. Bol si a budeš nám naďalej veľkým vzorom,” napísal Peter.

„Imro, si sa somnou rozlúčil. Skričal, povzbudil, potešil na Pražskom maratóne. Sedel si na obrubníku a skandoval. Zamávali sme si, vymenili úsmevy, pohľady. Odpočívaj v pokoji a rozdávaj úsmev aj v nebi,” spomína Alexandra. „Úprimnú sústrasť, odišiel človek s veľkým ,Č ktorý tu bude veľmi chýbať tak ako aj milé a povzbudivé slová, ktoré dokázali vyčariť úsmev na každej tvári a za každých okolností…” odkázal Slavomír.

Mihók bol zároveň členom známej komunity Active life, ktorá združuje ľudí, ktorí majú šport v krvi. Koncom apríla v ich kruhu spoločne oslávili Imrichove narodeniny. Ako jeho blízki priatelia si budú na svojho kamaráta spomínať pri každej možnej príležitosti.

„Na jeho počesť, ak viete, máte silu, ochotu, odhodlanie alebo aj nejakú pamätnú, vtipnú situáciu s ním, budem rád, ak sa zapojíte do kvázi pamätných behov, turistiky a takto mu spoločne vzdáme česť,” vyzval ostatných Ján z Active life klubu.

Odporúčané články