Na 21. ročníku Furčianskeho maratónu zvíťazili Urban a Butoracová

V sobotu 13. apríla sa uskutočnil už 21. ročník Furčianskeho maratónu-Memoriálu Štefana Semana. Preteky organizoval O5 Bežecký klub Furča, ktorý založili v roku 2004. Túto športovú akciu už pravidelne podporuje aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.

Štart pretekov bol pred budovou Stavebného bytového družstva III na Furčianskej 60, v maratónskej súťaži sa na trati v lesoparku po promenádnom chodníku na Zelený dvor a späť (celkovo šesť kôl) predstavilo celkovo 44 bežcov a bežkýň, z ktorých dobehlo do cieľa až 40.

Víťaz mužskej kategórie Jozef Urban sa stal držiteľom Putovného pohára Memoriálu Štefana Semana, víťazka v ženskej kategórii Ivana Butoracová sa stala držiteľkou Pohára starostu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov. Zhodou okolností, obaja sú aj držiteľmi traťového rekordu.

Štefan Seman počas svojej bežeckej kariéry zabehol 49 maratónov, 100-kilometrovú trať zvládol osemkrát, bežeckú 12-hodinovku absolvoval dvakrát, 24-hodinovku odbehol šesťkrát. Tento dlhoročný bežecký nadšenec, žijúci na Furči aj so svojou rodinou – manželkou Zlaticou a tromi deťmi – tragicky zahynul vo februári 1997 počas tréningového behu na trase vo Vysokých Tatrách.

Furčiansky maratón je súčasťou dvojkombinácie maratónov, sčítavajú sa časy dosiahnuté na Furčianskom maratóne a na eXtrém maratóne, ktorý sa v našej mestskej časti uskutoční 27. júla a ktorý je považovaný za jeden z najťažších maratónov na Slovensku.

VÝSLEDKY

Maratón muži: 1. Jozef Urban 2:56:50 h, 2. Marián Pavúk 2:57:07 h, 3. Jozef Čurlej 3:02:36 h.

Maratón ženy: 1. Ivana Butoracová 3:15:54 h, 2. Michaela Káčerová 3:59:09 h, 3. Jana Fottová 4:13:02 h.

Odporúčané články